503 906 292

Jak nagrać rozmowę telefoniczną?

Czasem chcemy nagrać rozmowę telefoniczną, czy to na pamiątkę, jako dowód przeprowadzenia rozmowy czy po to, żeby nie zapomnieć szczegółów rozmowy. Przedstawię poniżej prosty sposób jak nagrywać rozmowy telefoniczne smartfonem z systemem Android. Pamiętaj, że nagrywanie rozmowy nie jest mile widziane przez osoby, które o tym nie wiedzą i może być interpretowane jako złamanie prawa do prywatności. Warto więc przed rozpoczęciem rozmowy poinformować rozmówcę, że rozmowa jest rejestrowana.

Aplikacja na Androida: FonTel - Rejestrator rozmów

Jest to bardzo łatwa w użytkowaniu aplikacja. Przy pierwszym uruchomieniu sama przeprowadzi nas przez konfigurację i ustawi parametry tak, aby każde połączenie głosowe zostało nagrane i zapisane.

Aplikację należy pobrać poprzez wbudowany Sklep Google Play. Po zainstalowaniu uruchamiamy aplikację. Przy pierwszym uruchomieniu należy potwierdzić zapoznanie się z informacjami wstępnymi. Następnie aplikacja poprosi nas o wykonanie pierwszej testowej rozmowy. Wykonałem takie połączenie i chwilę rozmawiałem. Okazało się, że aplikacja nagrała tylko mój głos, nie było słychać tej drugiej osoby. Po odsłuchaniu pierwszego nagrania apka zapytała mnie czy nagranie jest prawidłowe i słychać obu rozmówców. Odpowiedziałem, że "Nie", bo słychać było tylko mnie. Apka poprosiła mnie o wykonanie drugiej rozmowy. Po jej zakończeniu odsłuchałem nagranie i okazało się, że nagranie jest dobre. Aplikacja po raz kolejny zapytała mnie czy nagranie jest prawidłowe - odpowiedziałem "Tak". Konfiguracja została zapisana.

I to wszystko. Od teraz każda rozmowa głosowa będzie nagrywana i zapisana w archiwum. W opcjach możemy ustawić tak, aby tylko rozmowy z wybranymi numerami były nagrywane, więc jest to wygodne.

Należy zwrócić uwagę, że FonTel - Rejestrator rozmów w darmowej wersji zachowuje wykonane nagrania rozmów tylko przez trzy dni. Aby nagrania zachować na stałe, musisz skopiować je z domyślnego katalogu (u mnie jest to: /storage/emulated/0/Android/ data/pl.metasoft.fontel/files) w inne miejsce, np. na dysk komputera. Ewentualnie wykupić pełną wersję programu; w dniu testów było to 19,93 zł.

FonTel - Rejestrator rozmów. Ustawienia nagrywania

Oczywiście istnieją inne aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych, jednak opisana apka spełniła moje oczekiwania, dlatego nie testowałem innych.

Autor: Piotr Baran
Wpis dodano 28-07-2017

Przeczytaj następny wpis Zmiany na stronie internetowej - wrzesień 2017. Piszę w nim o wprowadzonych zmianach na mojej firmowej stronie.

Powrót do strony głównej bloga »