503 906 292

Zmiany na stronie internetowej - lipiec 2016

Kilka dni temu wprowadziłem na stronie lektorski.pl kosmetyczne zmiany w wyglądzie. Dotychczas podstrony zawierające szczegóły oferty posiadały układ w trzech kolumnach. Taki wygląd istniał od samego początku istnienia tej strony. W tej chwili ten układ pozostał tylko na podstronach z kalkulatorem wycen online usług lektorskich (w dalszym ciągu trzy kolumny) oraz "Kontakt" (dwie kolumny). Na tych podstronach taki układ jak najbardziej ma sens, stąd ten układ został. Wykonywanie wyceny nagrania ma być szybkie i czytelne dla klienta; nie wymagać przewijania strony w dół; cena ma rzucać się w oczy. Diametralnie zmienił się natomiast układ podstron ofertowych, które w tej chwili mają postać jednej wyśrodkowanej kolumny. Wcześniej próbki głosu do odsłuchania znajdowały się w trzeciej kolumnie, a cennik w środkowej. Niejako był to standard - na każdej podstronie cennik i próbki były w tym samym miejscu, co miało ułatwić orientację. Aktualnie próbki głosu znajdują się u góry zaraz pod krótkim opisem usługi, a cennik nieco niżej.

Zmienił się również odtwarzacz audio. Do tej pory funkcjonował player flashowy. Jego poważną wadą było to, że nie działał na dużej części urządzeń mobilnych (np. smartfony na Androidzie). Doraźnie była możliwość pobrania próbki głosu i odsłuchania jej na urządzeniu. Nie było to rozwiązanie idealne. Player został zmieniony na inny, bardziej nowoczesny. Działa on na różnych urządzeniach (nie wykorzystuje technologii flash). Jego wygląd wpisuje się w charakter i kolorystykę witryny.

Skąd te zmiany? Doszedłem do wniosku, że układ trzech kolumn mógł powodować wrażenie szumu informacyjnego dla osób, które odwiedzają stronę po raz pierwszy. Taka liczba kolumn nie jest często spotykana na witrynach internetowych. Układ jednokolumnowy jest prostszy i bardziej przyjazny. Celem strony jest przekazanie informacji na temat oferowanych usług osobom, które poszukują wykonawcy nagrań lektorskich (głos do reklamy, spotu reklamowego, centrali telefonicznej, filmu promocyjnego). Użytkownik odwiedzając podstronę nie musi szukać tych informacji - informacje są w centralnej części ekranu (opis usługi, przykładowe nagrania głosu, ceny).

Autor: Piotr Baran
Wpis dodano 09-07-2016

Przeczytaj następny wpis Jak zmienić nagranie na poczcie głosowej? Orange Plus T-Mobile Play

Powrót do strony głównej bloga »