503 906 292

Najciekawsze polskie reklamy telewizyjne

Reklamy mogą być lepsze i gorsze. Jeśli zdarza się komuś przynajmniej od czasu do czasu oglądać telewizję, nie obejdzie się bez mimowolnego oglądania reklam. Ja telewizję oglądam i raczej jestem na bieżąco z reklamami. Od zawsze ciekawiły mnie techniki, które są w nich stosowane. Osobiście takich reklam nie tworzę, ale od najlepszych można się czegoś nauczyć i przenieść na swoje podwórko.

Reklam, które zapadły mi w pamięć jest trochę. Rynek ten obserwuję od ładnych paru lat, dlatego mogło się tego uzbierać. Pomyślałem, że zamieszczę tutaj reklamy telewizyjne, które w jakiś sposób mi się spodobały. Nie stosuję żadnych kryteriów doboru reklam, chodzi tylko moje własne subiektywne odczucie. W końcu wszystko to kwestia gustu.

Łatwo można zauważyć, że większość wybranych przeze mnie reklam przełamuje pewne konwenanse. Są oryginalne i często w momencie, kiedy wyszły, nowatorskie. To właśnie cenię w reklamach - oryginalność i świeże podejście. Zawsze podobały mi się reklamy o zabarwieniu humorystycznym oraz te niosące emocje. Zresztą nie będę przedłużał.

Reklamy Heyah

Reklamy tej sieci od samego początku przełamywały utarte schematy. Sam start Heyah zwiastowała potężna kampania reklamowa. Reklamy telewizyjne na samym początku sygnalizowały nadejście czegoś nowego, ale nie mówiły wprost czym jest ta nowość. Nie wiadomo było w ogóle, że chodzi o nową ofertę w telefonach na kartę (bo na samym początku Heyah oferowała tylko usługi przedpłacone, brak jakiegokolwiek abonamentu). Ostatecznie Heyah faktycznie okazała się pomysłem trafionym. Ceny, jakie zaoferowała były bardzo atrakcyjne (minuta połączenia do obcej sieci 0,98 zł, podczas gdy średnia cena za minutę połączenia u innych sieci wynosiła 1,40 zł). Ciekawy był również fakt, że numery Heyah zaczynały się od prefiksu 888. Jednak najbardziej przełomowe było zaoferowanie 1-sekundowego naliczania za rozmowy. Standardem w tych czasach było naliczanie 1-minutowe. Samą ofertą zajmę się innym razem, ponieważ planuję napisać osobny artykuł na temat ofert sieci komórkowych na przestrzeni lat. Wracając do kampanii Heyah - była nietuzinkowa i nowoczesna. Nie dało się przejść obok niej obojętnie i mówiło się o niej zanim Heyah oficjalnie wystartowała.

 

Reklamy Biedronki

Dawno temu Biedronka wypuściła około 30-tu reklam z gadającymi warzywami, owocami i innymi produktami. Mi osobiście reklamy te niesamowicie się podobały. Były wykonane w świetnym stylu, dobra animacja, rewelacyjny dubbing, z dobrym smakiem, a wszystko okraszone sporą dawką dobrego dowcipu. Uważam, że te reklamy były najlepszymi reklamami Biedronki jakie kiedykolwiek wyszły. Poniżej prawdopodobnie wszystkie reklamy, o których mowa. Polecam obejrzeć wszystkie!

 

Reklamy Play

Sieć Play od samego początku chciała się wyróżnić na tle polskich sieci. Zaraz po Heyah sieć Play miała najciekawsze reklamy. Nie wszystkie przypadły mi do gustu, bo reklam Play było bardzo dużo i w różnym stylu. Najbardziej podobały mi się reklamy w kampaniach: Mam Mixa, Play Fresh. Na uwagę również zasługuje reklama porównawcza - chyba pierwsza w Polsce tego typu. Reklama porównuje ceny za minutę połączenia z innymi polskimi sieciami.

 

Reklamy Frugo

Napój Frugo powrócił w ostatnich latach, ale to kiedyś miał świetne reklamy. Oglądało się to z zapartym tchem. Reklamy wyróżniały się pozytywną energią, dystansem do świata, humorem i dynamiką.

 

Era (sieć komórkowa)

Wizerunkowy spot reklamowy sieci Era z 2002 roku. Refleksyjny, motywujący, sentymentalny. Moim zdaniem świetny.

 

Autor: Piotr Baran
Wpis dodano 20-04-2015

Przeczytaj następny wpis Czy warto zlecić profesjonalne nagranie do centrali telefonicznej? Opisuję w nim zalety zlecenia wykonania nagrania do centrali telefonicznej profesjonalnemu lektorowi.

Powrót do strony głównej bloga »