503 906 292

Ustawienie profesjonalnego nagrania jako powitanie poczty głosowej

Klienci zlecając mi wykonanie nagrania powitania telefonicznego, często pytają mnie jak ustawić je jako powitanie w poczcie głosowej na swoim numerze telefonu komórkowego. W takim przypadku najczęściej doradzam, żeby w tej sprawie zadzwonić do biura obsługi klienta sieci komórkowej, której numer się posiada, i tam zapytać. Przyznam, że sam dzwoniłem w tej sprawie do biura obsługi klienta.

Niestety, ale zarówno ja jak i moim klienci słyszą najczęściej, żeby wykonać to "ręcznie". W przeciwieństwie do centralek telefonicznych standardowa poczta głosowa w telefonach komórkowych nie umożliwia wgrania pliku. Nie istnieje prosty sposób na umieszczenie jako powitania pliku audio nagranego komunikatu (np. w formacie mp3 lub wave) choćby za pośrednictwem strony internetowej (panelu klienta) lub jakiejś aplikacji. Jak wygląda taki ręczny sposób?

Jak ustawić plik mp3 lub wave jako powitanie na poczcie głosowej?

  1. Należy zadzwonić na swoją pocztę głosową i tam za pośrednictwem menu wybrać opcję zmiany powitania.
  2. W momencie nagrywania nowego powitania należy odtworzyć plik komunikatu na głośnikach np. komputerowych i nagrać za pomocą telefonu gotowe powitanie, które chcemy ustawić. Mówiąc krócej i bardziej potocznie: trzeba przyłożyć telefon do głośnika i puścić w nim powitanie w momencie nagrywania nowego powitania na poczcie głosowej.

Jak zmienić powitanie na poczcie głosowej w zależności od sieci komórkowej opisałem na blogu w poprzednim artykule.

Nie jest to najlepszy sposób, ale JEDYNY. Wadą tego sposobu jest pogorszenie jakości dźwięku. Na chwilę obecną nie udało mi się ustalić, czy któraś sieć posiada usługę, która pozwalałaby ustawić jako powitanie plik audio (wav, mp3 lub inny format). Jeśli zdobędę takie informacje, na pewno dam znać poniżej w tym artykule.

Jeśli szukasz lektora do nagrania powitania lub zapowiedzi telefonicznej - zapraszam do kontaktu. Zajmuję się wykonywaniem takim nagrań m.in. powitania telefoniczne, nagrania na potrzeby central telefonicznych, komunikatów głosowych, a także do filmów, reklam i innego przeznaczenia. Dostarczam nagranie w wybranym formacie: mp3, wave lub innym.

Autor: Piotr Baran
Wpis dodano 18-07-2016

Przeczytaj następny wpis Jak zarejestrować kartę SIM? Play T-Mobile Orange Plus Heyah Virgin

Powrót do strony głównej bloga »