503 906 292

Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Jakiś czas temu napisałem artykuł, w którym zawarłem informacje jak zarejestrować swoją kartę sim w zależności od sieci oraz jakie korzyści z tego tytułu wynikają. Rejestracja jest obowiązkowa dla każdej karty sim, niezależnie od sieci. Posiadacze telefonów na kartę (tzw. prepaid) nie zawsze jednak pamiętają czy ich karta została kiedyś zarejestrowana (bo była taka możliwość) lub czy rejestracja przebiegła pomyślnie. Dlatego dzisiaj zamieszczam sposoby na sprawdzenie czy karta sim jest zarejestrowana w zależności od sieci komórkowej.

UWAGA! Jeśli możesz wykonywać połączenia ze swojego numeru to znaczy, że jest na pewno zarejestrowany, ponieważ od lutego 2017 r. wszystkie nie zarejestrowane karty SIM zostały wyłączone, a nowo zakupione karty muszą zostać zarejestrowane przed pierwszym włączeniem do sieci.

Jak sprawdzić czy karta sim jest zarejestrowana?

Aby to sprawdzić operatorzy udostępniają specjalne kody lub możliwość wysłania SMS pod specjalny numer. Wysłanie kodu lub SMS w odpowiedzi zwraca informację czy numer jest zarejestrowany czy nie.

Orange, Nju Mobile

- Wyślij bezpłatnego SMS o treści "numer" pod 80190

Play, Mobile Vikings, Red Bull Mobile

- Wpisz i zatwierdź na klawiaturze telefonu kod *111*49*1# lub
- Wyślij bezpłatnego SMS-a o treści "REJESTRACJA" pod numer 111.

Plus, Plush

- Wyślij SMS o treści: STATUS pod nr 80104 lub
- Zadzwoń 601 102 601

T-Mobile, Heyah

- Wpisz bezpłatny, ekspresowy kod: *100# i zatwierdź klawiszem połączenia

Virgin

- Należy zalogować się do swojego konta na virginmobile.pl w sekcji Zarządzanie kontem w zakładce Rejestracja numerów

Przypominam, że istnieje prawny obowiązek rejestracji numeru (karty SIM) telefonu komórkowego. Należy to zrobić do końca stycznia 2017.

Jak sprawdzić na kogo zarejestrowany jest numer?

Aby sprawdzić na jakie dane zarejestrowany jest numer należy zalogować się do panelu na stronie internetowej swojego operatora. Jeśli nigdy nie logowałeś się do takiego panelu najprawdopodobniej będziesz musiał dokonac rejestracji na stronie. Polega na zazwyczaj na podaniu loginu lub Twojego numeru telefonu i ustaleniu hasła. W panelu po zalogowaniu znajdziesz wszystkie informacje odnośnie Twojej taryfy, ustawienia oraz dane rejestracji numeru - dane osobowe osoby, na którą numer był rejestrowany (imię i nazwisko, adres, numer dowodu osobistego).

- w sieci Orange: Mój Orange
- w Play: Play24
- w Plusie: Plus Online
- w T-Mobile: Mój T-Mobile

Autor: Piotr Baran
Wpis dodano 20-12-2016

Przeczytaj następny wpis Tłumaczenie filmów na język polski. Piszę w nim o oferowanej przeze mnie usłudze tłumaczenia filmów anglojęzycznych na wersję z polskim lektorem lub polskimi napisami.

Powrót do strony głównej bloga »